Proces powstawania tatuażu

 • Pomysł

 • Konsultacja z artystą

 • Wpłata zaliczki

 • Projektowanie

 • Tatuowanie

TWÓJ TATUAŻ –  KROK PO KROKU

 1. Przedstawiasz artyście swoje inspiracje i pomysły
 2. Konsultujemy je, najlepiej na żywo, w naszym studio, jeżeli jesteś z Wrocławia lub logistyka Ci na to pozwala
 3. Wpłacasz zadatek i ustalamy termin realizacji
 4. Artysta przygotowuje koncepcję
 5. Wykończamy projekt w dniu tatuowania, na żywo, w Twojej obecności
 6. Wybieramy miejsca na ciele i wielkość tatuażu
 7. Przenosimy wzór na skórę
 8. Proces tatuowania
 9. Otrzymujesz instrukcję pielęgnacji i informacje o gojeniu tatuażu
 10. Otrzymujesz ściągę z rozpiską jak dbać o tatuaż w trakcie gojenia i później
 11. Zapraszamy Cię na wizytę kontrolną po zagojeniu
Jak przebiega proces tatuowania w naszym studiu we Wrocławiu?

Czytaj  dalej:

Inspiracja

Od Was dostajemy inspiracje, pomysły, idee, które potem przenosimy na  skórę.  Często zapraszamy też na konsultację na żywo, żeby Was poznać, pogadać o Waszych pomysłach. Umawiamy się na termin, wpłacacie gotówką lub przelewem zadatek i spotykamy się na miejscu.

Koncepcja tatuażu

Następnie artysta przygotowuje koncepcję realizacji, którą w dniu tatuowania wykańcza z Tobą, na miejscu. Dzięki temu, że jesteś obecny/obecna w trakcie procesu projektowania unikamy nieporozumień i bardzo ułatwia nam to pracę. Wybieramy rozmiar i miejsce, w taki sposób, żeby sprostać Waszym oczekiwaniom, biorąc pod uwagę specyfikę tego medium. Jesteśmy tu też po to, aby powiedzieć Wam co nie jest dobrym pomysłem. Nie każdy projekt nadaje się na każdą część ciała, nie każdy rozmiar ( szczególnie mały rozmiar ) nadaje się do wykonania i gwarantuje dobrą jakość i ładne starzenie się tatuażu. Naszym celem jest to żebyście mogli się cieszyć tą pracą przez całe życie!

 Wzór tatuażu do przeniesienia na skórę

Po zakończeniu tego pierwszego etapu  przygotowujemy wzór do przeniesienia na skórę, zdarza się, że część projektu czasami całość rysujemy bezpośrednio na skórze (tzw. Freeheand). Przy niektórych motywach jest to bardziej efektywna forma projektowania, ze względu na to, że wszyscy mamy różne proporcje i rozmiary ciała i często nijak ma się to do płaskiej kartki 😉 Po zatwierdzeniu miejsca i rozmiaru przystępujemy do pracy. Zazwyczaj co godzinę, półtorej robimy 10 min. przerwę, a przy wielogodzinnej pracy przerwę na lunch. Na miejscu jest bar mleczny, kawiarnia, automat z napojami, w studiu możemy wam zaoferować kawę i herbatę.

Dbanie o tatuaż po tatuowaniu

Po zakończonej pracy opowiadamy o sposobie pielęgnacji i gojeniu tatuażu, dostaniecie od nas też ściągę z rozpiską jak dbać o tatuaż w trakcie i po zagojeniu. Zawsze zapraszamy na wizytę kontrolną, po zagojeniu. Do 2 miesięcy od wykonania pracy możecie przyjść na bezpłatne poprawki jeżeli jest taka potrzeba. Na miejscu też możecie się zaopatrzyć w kosmetyki do pielęgnacji i gojenia tatuaży.

Potrzebujesz więcej informacji o tatuowaniu w studiu Samól Tattoo? Zajrzyj do działu Pytania i odpowiedzi.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie gojenia tatuażu przejdź do zakładki Etapy gojenia tatuażu.