Kwiat lotosu tatuaż

Lotos to wyjątkowy kwiat, który jest wyjątkowo ważnym symbolem w wielu kulturach i religiach. Również jeśli chodzi o najczęściej wybierane wzory tatuażów, to kwiat lotosu znajduje się w ich czołówce. Co powinieneś o nim wiedzieć? Co symbolizuje kwiat lotosu tatuaż i dla kogo jest najlepszym wyborem?

Odrodzenie i nowy początek

Najczęściej wymienianym znaczeniem symboliki kwiatu lotosu jest odrodzenie i nowy początek. Zatem tatuaż z kwiatem lotosu wydaje się być rozsądną propozycją dla każdego, kto rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Może to być jakaś duchowa przemiana, rozpoczęcie kolejnego rozdziału kariery zawodowej, opuszczenie rodzinnego gniazda lub zamknięcie za sobą nieudanego związku. Odrodzenie duchowe czy inny przełomowy moment w życiu, często wymaga pewnego upamiętnienia. Wówczas kwiat lotosu tatuaż staje się swoistym kamieniem milowym, który przez następną część życia będzie nam przypominać o tym. Lotos w tatuażu ma dla niektórych osób być taką tabula rasa, czy czystą kartą. Wchodzą w nowy etap życia z czystym kontem, bez żadnych skaz i z pełnym kredytem zaufania. Tatuaż dodaje im sił i wiary w sobie, stanowiąc pewnego rodzaju psychologiczną barierę, oddzielająca ich od przeszłości.

Kwiat lotosu tatuaż – wyższy poziom duchowości?

Przyjrzyjmy się teraz symbolice kwiatu lotosu w kulturze i religii Indii. Hinduizm zawiera wiele odniesień do kwiatu lotosu. Najczęściej jest on stawiany na równi z wysokim poziomem duchowości, a także uwolnieniem się od przywiązania do dóbr materialnych. Dowodem na to jest tatuaż kwiat lotosu tatuaż, który można ujrzeć na ciałach wielu mnichów i zakonników. Wstępując do zakonu, odcinają się oni od dotychczasowego życia, bardzo często podporządkowanemu wyłącznie zarabianiu pieniędzy i pomnażaniu majątku. Lotos ma symbolizować ich wyższą sferę duchowości i dawać siłę, do wytrwania w nowym postanowieniu. Inna interpretacja, również wywodząca się z hinduizmu mówi o tym, że kwiat lotosu ma symbolizować oświecenie. Czy to prawda że osoby posiadające taki tatuaż są mądrzejsze od innych? Nie. Bardziej mamy tutaj na myśli oświecenie duchowe, chęć głębszego poznawania samego siebie, a także wszelkie rozważania związane z mistycyzmem.

Skomplikowany wzór i piękny tatuaż

Innym powodem, który może wiele osób skłaniać do tego, aby wykonać tatuaż z kwiatem lotosu, będzie niezwykle skomplikowany, geometryczny wzór. Wykonanie takiego tatuażu wymaga dużej dokładności, uwagi i skoncentrowania. Gotowy efekt może naprawdę zachwycać i wzbudzać zazdrość. Warto o tym pamiętać, kiedy będziecie zastanawiać się jaki tatuaż wybrać. Kwiat lotosu to bezpieczna i uniwersalna propozycja, do której można przypisać wiele cennych filozofii. Decydując się na taki tatuaż, nie musicie obawiać się tego, że za kilka last straci na znaczeniu lub zostanie wyśmiany. Widząc kwiat lotosu na waszym ciele, większość osób będzie podziwiać jego piękno, a ci którzy wiedzą trochę więcej, pomyślą że Wasz wybór był dobrze przemyślany i nie będą zadawać wam zbędnych pytań o wybór tego wzoru.

Zarezerwuj termin
tatuaż kwiat lotosu
tatuaż o kształcie kwiatu lotosu
tatuaż kwiat lotosu

Przejdź do strony głównej Studio Tatuażu Wrocław Samól Tattoo.