Historia powstania Samol Tattoo Studio

Na tej stronie znajdziesz informacje dotyczące historii powstania studia tatuażu Samol Tattoo Studio.

studio tatuazu historia
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Akademia Sztuki w Szczecinie

Pod nazwą Samól Tattoo Studio kryje się tak naprawdę jego pomysłodawca i założyciel: Mariusz Samól, stąd nazwa i dość częste pytania: „co to znaczy Samól” 😉 Mariusz rozpoczął swoją przygodę z tatuażem w dość nietypowych warunkach, geograficznych jak i życiowych. Żeby o tym opowiedzieć musimy się jednak cofnąć kilka lat wstecz. Mariusz studiuje na Łódzkiej ASP projektowanie biżuterii, a po dwóch latach rezygnuje z tego kierunku i przenosi się do nowo powstałej, państwowej Akademii Sztuki w Szczecinie na Nowe Media i po 2 latach zostaje Absolwentem tejże uczelni jako pierwszy rocznik w historii. Jako że wrodzona pracowitość i ambicja nie pozwala korzystać mu z typowych uroków imprezowego życia akademickiego Mariusz koncentruje się na pracy twórczej i przynosi to nieoczekiwane efekty. Dostaje stypendium Prezydenta Miasta, Rektora i wygrywa prestiżowy międzynarodowy konkurs finansowany przez UE, wszystko mniej więcej w tym samym czasie. Idealny start dla młodego absolwenta 😉 Mariusz inwestuje, nie na giełdzie, nie w banku tylko w siebie, pakuje plecak i rusza do Azji, początkowo na 3-4 miesiące, tak, żeby wrócić na magisterkę i kontynuować edukację.

studio tatuazu historia
Pół roku w Azji i pierwsze tatuaże
mariusz samol tatuator

Podróż się nie kończy, po kilku miesiącach, zamieszkuje na południu Chin w Yunnanie, w prawdopodobnie najbardziej urokliwym zakątku tego kraju, graniczącym z tropikami Birmy i skalistymi szczytami Tybetu, ponad półroczny pobyt kończy się właśnie tym, czego być może się już spodziewacie, Mariusz Samól po raz pierwszy ma kontakt z maszynką! Jest końcówka 2013 roku, i od tego momentu można powiedzieć, że zaczyna się nowe życie Mariusza. Pierwsze kroki stawia właśnie w Chinach, wykonując pierwsze próby, na sobie i znajomych powoli zdobywa doświadczenie, samotnie, z małym epizodem, już później w Malezji, gdzie w znanym studiu tatuażu zostaje na kilka dni praktyk, ciepło przyjęty przez artystów miejscowej sceny tatuażu. I tak powoli, jeszcze przez kilka miesięcy podróżuje po Indiach, Tajlandii, Iranie. Zajrzyj na bloga, którego Mariusz prowadził w tamtym czasie: www.travelingtattoostudio.tumblr.com.

Studio tatuażu w Szczecinie

Wreszcie po 14 miesiącach podróży i z nową pasją Maariusz Samól wraca do Polski wiedząc już, że nic nie jest bardziej atrakcyjne i emocjonujące niż tatuowanie, pełem zapału ląduje w Szczecinie, rodzinnym mieście ale już nie na Akademii Sztuki tylko w Szczecińskim Tattoo House, gdzie zostaje przyjęty od razu na stanowisko tatuatora. Tam też nawiązuje pierwsze, i jak się z czasem okazuje bardzo trwałe przyjaźnie z ludźmi, z którymi przyszło mu pracować. Poznaje Marianosa, Laurę Konieczną ( Candy Ink ), Kasie ( Kotter ), Slave Holdstein czy też artystów, którzy przyjeżdżali na guest spoty do Tattoo House: Krzysztofa Krajewskiego, Knefela i innych. To pełne życia miejsce było swego rodzaju protoplastą, wzorem do naśladowania dla Mariusza, tam nauczył się jak funkcjonuje profesjonalne studio tatuażu. Tak wspomina ten czas: „Dzisiaj po kilku latach własnego doświadczenia, wiem, że to ludzie są tutaj najważniejsi, oprócz tego, że możemy tworzyć i się rozwijać jako artyści, poszukujemy własnego stylu itd. itd.to trzeba kochać ludzi, lubić ich mieć z nimi kontakt, zżywam się z moimi klientami, myślę co tam u nich słychać,  spędzamy razem wiele godzin, poznajemy się rozmawiamy, dzielimy doświadczeniami i to jest coś pięknego, oprócz tego że człowiek do Ciebie przychodzi i obdarza Cię zaufanie to przychodzi po coś więcej niż tatuaż, przychodzi do Ciebie i trzeba to szanować”.

studio tatuazu
Studio tatuażu w Melbourne, Australia
salon tatuazu wroclaw

Historia powstania studia Samól Tattoo sięga końcówki 2015 roku, kiedy Mariusz wraca z kilku miesięcznego pobytu w Australii i pracy w studiu Beautiful Body Art w Melbourne do dziewczyny, dla której zrezygnował z Australii i rocznej wizy do Nowej Zelandii. Agnieszka mieszka we Wrocławiu, więc wybór jest jasny. Mariusz zamieszkuje we Wrocławiu, gdzie w niedługim czasie otwiera własne studio tatuażu na Tęczowej 57..

Studio tatuażu Wrocław

W studiu tatuażu we Wrocławiu Mariusz gości okresowo znanych w świecie tatuatorów artystów takich jak Candy Ink, Acapulco, Marianos, Kotter i Dzo Lama. Puentą życia i sztuki Mariusza jest dzisiejsza działalność studia, jakość wykonywanych prac, oryginalność autorskich projektów i co bardzo dla nas ważne – atmosfera w studio Samol Tattoo Wrocław.

Skontaktuj się z nami teraz