Tatuaż artystyczny

Jak łatwo rozpoznać po nazwie, tatuaże artystyczne są niewielkimi (a czasami i dość dużymi) działami sztuki. Tatuowane na dowolnej części ciała, mogą przybierać jakąkolwiek postać, kształt lub figurę i składać się z jednego lub wielu kolorów. Was również interesuje tatuaż artystyczny? Jesteście zainteresowani jego wykonaniem? Zanim jednak to zrobicie, chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat? Zapraszamy w takim razie do lektury!

Artystyczne tatuaże, przyjrzyjmy im się bliżej

Pod taką nazwą kryją się nieszablonowe tatuaże, najczęściej projektowane na indywidualne zamówienie klienta. Mogą one również być wariacją z kilku różnych wzorów tatuażów, poddanych pewnym modyfikacjom. Artystyczny tatuaż jest najczęściej wybierany przez kobiety i tak również jest postrzegany w środowisku tattoo. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje go złożoność, subtelność i piękno. Najczęściej są pozbawione surowych linii i kształtów, niosąc w sobie dość duży ładunek emocji. Inna nazwa, pod która występują tatuaże artystyczne to tatuaż romantyczny. Jest w tym sporo prawdy, kiedy spojrzymy na najchętniej tatuowane wzory.

Jaki tatuaż artystyczny wybrać dla siebie?

Każdy wzór można wykonać na styl i modłę tatuażu artystycznego. Jednak opierając się na swoim doświadczeniu, możemy przedstawić kilka najchętniej wybieranych projektów.

  1. Uskrzydlone serce – czy może być bardziej wymowny symbol miłości (również tej nieszczęśliwej), jak czerwone serce w czarnym konturze? Występuje ono w wielu odmianach. Ze skrzydłami, przebite strzałą lub włócznią, krwawiące, rozbite na kawałki, przepasane wstęgą z imieniem oraz wiele innych.
  2. Martwa natura – przedmioty codziennego użytkowania, ale przede wszystkim broń palna i biała są chętnie wykorzystywane jako wzór dla tatuażu artystycznego. Istnieje wiele możliwości, aby nadać tym przedmiotom indywidualne cechy. Tatuaż artystyczny charakteryzuje się wówczas polotem, stylem i oryginalnością, trudno spotykaną wśród innych wzorów tattoo.
  3. Karykatury i podobizny – czy artystyczne tatuaże mogą być śmieszne i wesołe? Oczywiście że tak. Idealnie do tego celu nadają się karykatury i podobizny. Mogą przedstawiać samego siebie lub inną, ważną osobę. W takim przypadku warto jednak zastanowić się nad miejscem, w którym taki tatuaż zostanie wykonany. Powinno ono dawać możliwość jego zasłonięcia w różnych okolicznościach, szczególnie wtedy, kiedy powinna być zachowana powaga.

Art tattoo nie są łatwe do wykonania. Wymagają precyzji, skupienia i niewątpliwie talentu artystycznego. Praca nad projektem takiego indywidualnego tatuażu może być czasochłonna, a co za tym idzie, kosztowna. Mimo wszystko uważamy, że warto zainwestować właśnie w taki tatuaż, jeśli czujecie wewnętrzna potrzebę jego posiadania. Kompromisem pomiędzy ceną i jakością oraz stylem będzie mniejszych rozmiarów tatuaż artystyczny. Jego zmniejszony wymiar jest wręcz uzasadniony wtedy, kiedy ma to być tatuaż subtelny, delikatny i będący pamiątką na całe życie. Tatuaże artystyczne można wykonać bez żadnych problemów w każdym doświadczonym studio. Zapisz się już teraz na artystyczny tatuaż w Wrocław Tattoo Samól we Wrocławiu – szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.