Tatuaż graficzny

Tatuaże graficzne są jedną z lepiej poznanych i bardzo lubianych forma tatuażu. Co go wyróżnia? Kto najchętniej decyduje się tatuaże graficzne? Co mogą przedstawiać i jak należy je interpretować? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tatuaży graficznych.

Tatuaż graficzny – definicja

Wzór tatuażu graficznego odwołuje się do czarno-białej kompozycji lub rysunku, wykonanego przy użyciu ołówka lub tuszu czy węgla. Już to pozwala nam sobie wyobrazić, jak wyglądać będzie taki tatuaż wykonany na skórze. Charakteryzuje go pewna surowość, a zarazem prostota. Od umiejętności tatuażysty i od samego projektu zależeć będzie to, czy tatuaż będzie miał znamiona realizmu czy nie. Aby taki efekt osiągnąć, wystarczy umiejętne stosowanie przejść tonalnych, podkreśleń, konturów i cieniów. Inną bardzo specyficzną rzeczą dla tatuaży graficznych jest złożoność z dużej ilości elementów, choć nie brakuje też projektów minimalistycznych, w których dominują większe elementy o uproszczonej geometrii. Monochromatyczność to kolejna cecha, po której łatwo rozpoznać tatuaże graficzne. Osoby lubiące kolory, nie powinny jednak czuć się zawiedzione. Rzadko bo rzadko, ale można spotkać również ten gatunek tatuażu składającego się z kilku kolorów, będących wypełnieniami elementów.

Co może przedstawiać tatuaż graficzny?

Zastanawiasz się czy wybrać ten rodzaj tatuażu? Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią uporządkowane wzory, ład i duże możliwości stosowania symboliki. Przedstawiamy kilka najchętniej wybieranych projektów tatuażu graficznego.

  • Psychodelizm – nie wiedzieć czemu, ale tematyka psychodeliczna jest najczęściej utożsamiana z tą formą tatuowania. Bardzo często można spotkać tatuaże graficzne przedstawiające zwierzęta o agresywnych cechach czy psychodeliczne portrety ludzi, rodem wyciągnięte z horrorów. Wszystko to sprawia, że graficzny tatuaż może być straszny, przerażający i budzący naprawdę skrajne emocje. Decydując się na jego wykonanie, trzeba się z tym liczyć i być świadomym ewentualnych konsekwencji.
  • Fantastyka – postaci i przedmioty ze świata sci-fi można bardzo ładnie odwzorować na graficznych tatuażach. Przypominają do złudzenia czarno-białe ilustracje powieści. Elementy i motywy z filmów, książek i popkultury, bardzo często mają swoje odniesienia w wykonywanych tym stylem tatuażach. Najczęściej też można je spotkać u prawdziwych miłośników tego gatunku literatury i filmu.
  • Osobiste odniesienia – wizerunek szkic twarzy dziecka, największej miłości, ukochanego zwierzaka. Tatuaże graficzne dają nam wiele możliwości upamiętnienia tego, co jest dla nas istotne i ważne. Zawierają w sobie duży ładunek emocjonalny, nierzadko wywołując wzruszenie, a nawet i łzy. W tym wszystkim doskonale prezentuje się monochromatyczna kolorystka, podkreślająca wagę i szacunek do zawartości tatuażu, który sobie wykonaliśmy.

Tatuaż graficzny to dobry wybór do umieszczenia na często widocznych miejscach ciała. Przedramię, łydka, kark czy plecy. Minimalizm tych tatuaży jest ich wartością dodaną, sprawiając że mogą się podobać nawet osobom, sceptycznie nastawionym do tej formy wyrażania samego siebie.

Tatuaże graficzne są stałą częścią pracy naszych artystów w Studio tatuażu Wrocław Samól Tattoo. Zapraszamy do studia!